Güzel bir gülüş, içlere içleyen senaryolar, Yaman’a duyduğu aşk ve insana güven veren duruşundan da ötesine sahipti Meral Okay. 9 Nisan 2012’de öldüğünde, kimileri sevindi ardından ama bize kalırsa büyük bir çoğunluk üzgündü. Herkesi birden memnun etmek mümkün olmadığına göre, geçelim gitsin.

Vasiyeti üzerine şimdi harika bir organizasyon hayata geçiyor. 21 kasım’da Tim Show Center’da gerçekleştirilecek olan “Meral Okay Matematik Köyü’nde doğuyor” gecesinin tüm geliri Matematik Köyü’ne aktarılacak.

Gençlere matematiği öğretmek ve sevdirmek amacıyla Ali Nesin tarafından kurulan, gönüllülerin desteği ile ayakta kalmaya çalışan Matematik Köyü’ne bu vasiyetin gerçekleşmesi ile güçlenecek. Meral Okay’ın hayattayken çok önemsediği ve sık sık yinelediği bir proje olan Matematik Köyü onun sayesinde çok daha fazla sayıda insan tarafından bilinmeye başlandı. Can dostu Sezen Aksu’nun konseri ise, Sezen’in Meral Okay’a duyduğu derin sevgiyi bilenler için kaçırılmaz bir duygusal şölen olacak kuşkusuz.

Bazı Bayankuş’ların gücü bu gezegenden gitseler de sürüyor görüyorsunuz.

Bir kez daha sevgi sana Meral Okay.