Elif Dağdeler Barut bir bayankuş! En canlısından, en uçarısından, en hayalcisinden, en yapıcısından…

Tasarladığı takıların özgünlüğü bir kenara, yarattığı takı partisi konseptiyle farklılık yaratıyor, giderek tanınıyor, giderek seviliyor.

Sorularımızı sıraladık o da yanıtladı.

Buyrunuz.

Elif sen eskiden bir mobilya şirketinde çalışırdın, sonra aniden ne oldu da “Harika Tasarımlar Yapıp Satayım Bari!” dedin?

Yooo, aniden olmadi, Ayşe doğunca ücretsiz izin aldım, o arada bir kursa gittim, niyetim böyle bir iş yapmak değildi, ama tesadüflerle şirket kurmak zorunda kaldık.

Ne oluyor da geliyor tasarım, nasıl gelişiyor, sonuca varıyor?

Bu tarifi zor bişey valla, öyle işte bi sey duyuyorum görüyorum hemen aklıma şekiller geliyor çiziyorum, sonra gelişiyor üzerinden geçince…

Giderek de ünlü oluyorsun, kimler takıyor tasarımlarını?

Evet cok çalışıyorum ün gerekiyor, zincir gibi ilerliyor, her yere yazıyorum, hediyeler yolluyorum, kulaktan kulaga duyuluyor.

Mutlu musun şimdi, istediğin gibi mi herşey?

Hayır istediğim gibi diyemem tam. Çok engel de var, para lazim mesela şöhret icin, o bende bol degil:) Ustalarla uğrasmak zor, morali yuksek tutmak zor, ama güzel bisey olduğunda, birileri iltifat ettiginde, beğendiginde hersey unutuluyor. Tüm zorluklar…

Ne yapsın hayatını değiştirmek isteyen Bayankuşlar?

Kararlilik esas bence. Nasıl bir hayat nasıl bir iş modeli nasıl bir gelir istediğine karar vermek ve kimseye kulak asmamak, bu is zengin kadın işi diyenleri duymamak, sebat sebat sebat!! Bi de hayali olmasi gerek motivasyonu düşürmemek icin, benimkisi bu isten bir sosyal fayda projesi cikarmak, bu hayalle pes etmiyorum :-)

Elif’in Facebook sayfasına tıklayın, beğeneceksiniz yaptığı işleri eğlenceli paylaşımlarını ve tabii sayfayı.

http://www.facebook.com/pages/Nili-Silver/169188363121369