Hayatımızın en önemli parçası olduğu halde su hakkında ne biliyoruz hiç düşündünüz mü? Hidrojenle oksijenin birleşimi bu eşsiz madde canlıların yaşam kaynağı. Vücudumuzun dörtte üçü, dünyanın çepeçevresi . Kimyasal formülü ise H2O. Su insanoğlunun yaşam kaynaklarının belki de en önemlisi. Peki bir Japon araştırmacı olan Dr. Masaru Emoto’ nun suyla ilgili keşfi neden bir anda dikkatleri çekti?

Dr. Masaru Emoto 1943 yılında Japonya’ da doğmuştur. Yokohama Üniversitesinde uluslararası ilişkiler bölümünde okumuş, ardından alternatif tıp eğitimi almıştır. Araştırmacı olan Dr.Masaru Emoto halen Tokyo’ da bulunan Hado Enstitüsünün başkanıdır. “Suyun Gizli Mesajı”, “Sudaki Mucize ve Suyun Bilinmeyen Gücü” isimli kitapları pek çok dile çevrilmiştir.

Dr. Emoto araştırmasıyla düşünce ve duyguların fizik realiteyi etkilediğini ispat etti. Diyebiliriz ki Dr. Emoto suyun ifadesini yakaladı. Aynı yerden alınan su örneklerine, yazılı ve sözlü kelimelerle değişik düşünceler yönlendirdi ve suyun ifadesini değiştirdiğini fotoğraflarla kanıtladı.

Masaru-Emoto-226x300 İki hidrojen bir oksijen; Suya Yazın!Dr. Emoto geliştirdiği teknikte çok soğuk bir odanın içinde son derece güçlü bir mikroskopla yüksek hızda fotoğraf çekimi uygulamış ve bu teknikle de henüz oluşmuş donmuş su kristallerini fotoğraflamıştır. Yapılan deneylerde kendilerine sevgi dolu sözcükler söylenen su örnekleri parlak ve güzel motifli, simetrik ve çiçeğe benzer desenler, buna karşılık negatif düşünceler yönlendirilen veya su kirliliğinin yoğun olduğu bölgelerden alınan su örnekleri ise koyu renkli ve belirsiz motifler oluşturmuşlardır.

Dr. Masaru Emoto Tokyo’ da bulunan Hado Enstitüsünün başkanı. Japonca’ da bu kelimeyi meydana getiren iki hece “dalga” ve “hareket” anlamına gelmekte. Hado tüm maddede atomik seviyede görülen titreşim desenine verilen isim ve temeli de insan şuuru. Yazılan ve söylenen kelimeler su içinde hado titreşimler meydana getirmekte ve böylelikle su ifadesini değiştirmekte. Bir anlamda su ona ilettiğimiz verileri kopyalıyor ve bize bir ayna gibi yansıtıyor. Şimdi kendimize su soruyu soralım; su kendisine yönlendirdiğimiz duygu ve düşüncelerle ifadesini değiştiriyorsa biz de kendi vücudumuzda aynı etkiyi yaratabilir miyiz? Ben cevabımı biliyorum. Ya sizin ki ne?

Dr. Emoto’ nun bu araştırmasıyla ilgili daha detaylı bilgileri ulaşmak isteyenler; Kaynak: www.masaru-emoto.net ve www.hado.net