Modern caz dünyasının iki büyük ismi Chick Corea ve Gary Burton ender bir araya geldikleri düet projesini Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na taşıyor. Yıllarca dillerden düşmeyecek bu konser 31 Mart Perşembe akşamı, saat 20.00’de!

16 Grammy Ödülü’ne sahip!

İspanyol  kökenli,16 Grammy Ödülüne sahip olan piyanist Chick Corea, caz tarihine damgasını 1968 tarihinde ilk üçlüsü, Miroslav Vitous ve Roy Haynes ile birlikte kaydettiği Now He Signs, Now He Subs adlı albümüyle vurdu.70’li yıllarda Circle adlı grubuyla avangard caz akımına da yaklaşan piyanist, en büyük süksesini Return to Forever grubuyla yaptı. 80’li yıllarda ise kurduğu electric band ile füzyon müziğine yeni bir soluk katarak, caz dünyasına Dave Weckl ve John Patitucci gibi iki büyük müzisyeni  armağan etti. Caz tarihine, My Spanish Heart, Windows, Spain, Matrix gibi müthiş eserler kazandıran Corea, aynı zamanda eşsiz bir klasik müzik yorumcusudur.

Yaşayan en büyük vibrafon sanatçısı!

Günümüzde yaşayan en büyük vibrafon sanatçılarından biri olan Gary Burton müzikal kariyerine 1964’te Stan Getz’in grubundaki performansıyla başlamıştır. 1968 yılında genç yaşında Down Beat Dergisi tarafından verilen yılın caz adamı ödülünü kazanmıştır. Kendi quartetında yetiştirdiği gitaristlerle de dikkat çeken Burton’un yanından Pat Metheny,Wolfgang Muthspiel, Kurt Rosenwinkel  gibi pek çok gitarist geçmiştir.

Chick Corea, Gary Burton birlikteliği 1972 yılında Ecm Records etiketiyle yayınlanan Crystal Silence albümüyle başladı.Albüm o kadar büyük yankı uyandırdı ki, i daha sonra Duet ve Zürih Konseri adında 2 çalışma yine Ecm Records etiketiyle yayınlandı. İkili bu muhteşem kaydın anısına 2008 yılında The New Crystal Silence adında bir albüm daha yayınladı. Albümün ilk bölümü Sidney Senfoni Orkestrası’yla birlikte Sidney Opera Salonu’nda kaydedildi, ikinci bölümü ise Molde Caz Festivali’ndeki düo performanstan oluşmaktadır.

80.00  – 70.00 – 60.00 ve 50.00 TL olan konser biletleri CRR Konser Salonu Gişesi ve Biletix’te!