Tiyatro duayeni Genco Erkal’ın, 35 yıllık Nâzım Hikmet serüvenini; belgesel, tiyatro ve şiiri buluşturarak tiyatro sahnesine taşıdığı “Kerem Gibi” adlı tek kişilik oyunu; Şubat ayı boyunca İstanbul’da sahnelenecek!

Uyarlamasını ve yönetmenliğini de Genco Erkal’ın üstlendiği, müziklerini ise başarılı müzisyen Fazıl Say’ın hazırladığı “Kerem Gibi”, Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konuluyor. Mayıs 2010’dan bu yana sahnelenen oyun; 4-11-13 Şubat’ta Muammer Karaca Tiyatrosu’nda, 17 Şubat’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 19 Şubat’ta Kozyatağı Kozi Kültür Merkezi’nde, 20 Şubat’ta Muammer Karaca Tiyatrosu’nda, 25 Şubat’ta ise Robert Kolej Suna Kıraç Tiyatrosu’nda izlenebilecek.

Genco Erkal’ın muhteşem performansıyla büyülediği tek kişilik oyun “Kerem Gibi”, Nâzım Hikmet’in şiirlerinden oluşuyor. Oyunda; 20. yüzyılın dünya ölçüsünde en büyük ozanlarından biri olan Nâzım Hikmet’in gençlik yılları, mahkumiyeti, hapishane yılları, açlık grevi, zorunlu sürgünlüğü, vatan hasreti, tüm dünyayı kucaklayan insan sevgisi, dünya barışı için mücadelesi, Kurtuluş Savaşı izlenimleri, belgesel bir filmle bütünleşerek şiirsel bir destana dönüşüyor.

Aynı zamanda Genco Erkal’ın Nâzım Hikmet’le yolculuğuna da tanıklık eden oyunda; 1975 yılında Nâzım Hikmet’in “Kerem Gibi” oyununu uyarlayan ve ülkemizde ilk şiir-tiyatro deneyimini gerçekleştiren sanatçının Nâzım Hikmet’le geçen 35 yıllık serüveninden etkinlik görüntüleri de yer alıyor.

Genco Erkal’ın Türkiye’den New York’a, Sydney’den Toronto’ya, Selanik’ten Berlin’e ve Paris’e uzan Nâzım çalışmalarının bir ürünü olan “Kerem Gibi”; Şubat ayı boyunca İstanbul’un çeşitli sahnelerinde sanatseverlerle buluşacak.

Bilet Fiyatları: Tam                         25,00 TL

Öğretmen – Emekli             20,00 TL

Öğrenci                         15,00 TL

Bilgi için: http://www.dostlartiyatrosu.com