Bazı adamlar ünlü olmayı, parıl parıl parlamayı reddediyorlar. Ya da ellerinde değil, onlar aktör oluyor,  başarılı oluyor, herkes onları tanıyor ama bildiğiniz “celebrity” durumuna geçmiyorlar.

İnanmıyorsanız, işte Mehmet Esen! Bayankuşların en sevdiği baykuşlardan biri… İyi aktör,  iyi baba… O da popüler oldu canım, unutmadık mı dediniz? E o kadar da olsun ama…:) Kısacık sorularımıza, kısacık güzel yanıtlar aldık, ilk röportaj konuğumuzu mutlulukla sunarız. Buyrun bayankuş gözüyle Mehmet Esen…

  • Mehmet sen Bayankuş’ların çok beğendiği bir oyuncu üstelik iyi bir baykuşsun! Peki söyle bakalım şehirde mutluluğu nerelerde buluyorsun?

Burgazada

  • Bir oğlun da var çok yakışıklı, baba olmak-oyuncu olmak ve bir de kendin olmak arasındaki denge nasıl sağlanıyor? Becerebiliyor musun?

Oğlumu çok seviyorum iyi bir baba ve daha çok iyi bir arkadaş olmaya çalışıyorum. Ama sorunun cevabını en iyi oğlum verir diye düşünüyorum. İşimle özelimi hiç karıştırmadım. Sıralamada en başta oğlum gelir gerisi saygılı teferruat:)

  • TV, tiyatro, sinema arasında sen en çok sanki tiyatroyu seviyorsun. Peki bu ülkede tiyatro senin hayal ettiğin yerde mi?

Tiyatro oyuncunun en çıplak yalansız olduğu yer. Ülkemizde iyi tiyatrolar ve iyi oyuncular var. Harika bir genç jenerasyon var. Dünya oyuncularıyla yarışır oyuncularımız var ve çok da iyi olacak. DOT benim için çok önemli bir tiyatro şimdi ordayım ve çok mutluyum. İyi oyuncularla iyi bir yönetmenle çalışıyorum. Daha ne olsun!
Gençlere güveniyorum. Sanatın her dalında iyiye gidiyoruz. Üstüne basarak diyorum ki çok kısa bir süre sonra dünya Türk isimlerini telafuz etmeyi öğrenecek.

  • Bir sabah uyandın dediler ki, bugün bütün kararlar sana ait, üstelik yarın da değiştirilemez. İlk hangi kararı alırdın?

Ölümü yasaklardım.

  • En sevdiğin cümle ne?

Sağlığın iyiyse herşey iyi.

  • En beğendiğin kadın kim?

O kadar çok ki!

  • En ahh çektiren rol hangisi?

Öyle bir rolü kendime yazdım. Uzun metraj bir film senaryosu. Filmin adı;YAPAYALNIZ bu filmi çekmeye çalışıyorum. Mustafa adında bir uzun yol şöförü. Bu rolü oynamayı çok istiyorum. Yani hayalimde ki rolü kendime yazdım, bakalım oynamak kısmet olacak mı?